Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Benzínové vstrekovače potrebujú Vašu pomoc

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Benzínové vstrekovače si vyžadujú Vašu pozornosť. A zaslúžia si podobnú starostlivosť, ako vstrekovače plynové. Nevydržia pracovať donekonečna bez akejkoľvek starostlivosti.

Našťastie nieje nijak zložitá a zvládne ju ktokoľvek aj bez znalostí v oblasti auto opravárenstva. Je to veľmi jednoduché.

Čo sa v útrobách benzínového vstrekovača vlastne deje ?

V motoroch, ktoré majú alternatívny pohon (LPG alebo CNG) sa v bežnej prevádzke benzínové vstrekovače používajú v podstate len pri štarte a vo fáze ohrievania motora. Úmyselné prepnutie motora do režimu benzín sa každému LPG-čkárovi rovná trýzneniu peňaženky, aj keď väčšina z nás vie, že z času na čas je motor potrebné „prevetrať“ aj v benzíne. Osobne odporúčam našim zákazníkom aspoň raz za 1.000 kilometrov motor prepnúť do benzínu a pojazdiť aspoň 50 km na benzín.

Aby ste si vedeli urobiť aspoň akú-takú predstavu, čo sa deje vo vnútri benzínového vstrekovača pripravili sme pre Vás takúto malú foto-exkurziu do ich vnútorností. Na fotografiách sú vstrekovače z motorov Škoda Felicia 1,3 MPi a Ford Fusion 1,6 MPi. Ten žltkastý nános na vnútorných stenách je to, čo vstrekovačom prekáža v správnej činnosti. Zbavte sa ho skôr, než bude neskoro a bude nutné vstrekovače vymeniť.

Zopár našich zákazníkov už na to doplatilo :(

Prevažná väčšina benzínových vstrekovačov v nepriamovstrekových motoroch je rovnakej konštrukcie. Vnútri vstrekovača kmitá jadro, ktoré sa podľa pokynov riadiacej jednotky motora veľmi rýchlo otvára a zatvára tak, aby pripravila (vstrekla) do sacieho potrubia motora optimálne množstvo paliva-benzínu. Výnimkou sú vstrekovače nových, priamovstrekových motorov, tie si však predstavíme inokedy.

Ľahko štartuje a má správny priebeh výkonu tak, ako ho nastavil výrobca motora. Čo sa však deje vo vstrekovačoch keď motor pracuje na LPG ? To je situácia, ktorú motory prestavané na LPG/CNG zažívajú najčastejšie.

Benzín je palivovým potrubím dopravovaný do vstrekovačov neustále. Avšak elektronika ich neotvára a benzín vo vstrekovačoch stojí, čaká pokiaľ sa vstrekovač neotvorí. A on sa neotvorí. Nepustí benzín do motora. Motor má obvyklú prevádzkovú teplotu od 85-95 *C. Benzín je tejto teplote vystavený po celý čas a verte mi, neprospieva mu to. Varili ste si už niekedy doma z cukru karamel ? Keď to troška preženiem niečo podobné sa deje s benzínom, bohužiaľ práve vo vstrekovačoch. Prečo práve v nich ? Pretože sú najviac tepelne namáhané, sú z celej benzínovej sústavy vystavené najvýšším teplotám. Vplyvom tepla sa teda z benzínu kondenzujú a postupne usádzajú pevné a ťažko rozpustné usadeniny v celej palivovej sústave. Ako to v takom vstrekovači vyzerá si môžete pozrieť na nami vyhotovených fotografiách.

Tieto usadeniny sa nevytvárajú, pokiaľ tankujete prémiové palivá. Majú iné zloženia a najmä aditíva. Ale bežný, 95-oktánový benzín, najmä novozavedený „EKO-benzíne“ s (nezmyselne) vyšším percentom „ekologických“ prísad Vám dokáže narobiť v motore niekedy riadne trampoty. Všetci ho už dobre poznáme pod jeho označením E10.


Aby tomuto javu zabránili zaviedli výrobcovia väčšiny LPG/CNG zariadení novinku. Možnosť nastavenia riadiacich jednotiek LPG/CNG tak, že sa nastaví tzv. prídavok benzínu, ľudovo „prívstrek“. Ten má za úlohu (okrem iného) zabrániť tvorbe usadenín v benzínových vstrekovačoch ich občasným prepláchnutím.

Aby sme Vaše benzínové vstrekovače pred týmto nežiadúcim javom ochránili máme k dispozícii a ponúkame Vám osvedčené prípravky, ktoré nežiadúce usadeniny veľmi efektívne rozpúšťajú a v rozpustenej forme z nich vyplavujú preč. Ochráňte svoje vstrekovače pred potrebou výmeny len preto, že ste zanedbali prevenciu. Vyskúšali sme už mnoho výrobkov, ktoré by mali túto úlohu plniť a spomedzi všetkých sme pre Vás vybrali to najlepšie.
Jednoducho ich len nalejete do nádrže a pojazdíte. Vypláchnutie nečistôt prebehne úplne bez potreby čokoľvek rozoberať.

Na požiadanie Vám u nás podrobne vysvetlíme a naživo ukážeme exempláre z našej zbierky. Škoda, že to ich majitelia nechali zájsť až tak ďaleko, že už nepomohlo nič iné, než výmena vstrekovačov za nemálo peňazí. Niektoré typy vstrekovačov stoja aj viac ako 170 € za jeden kus !

 Príkladom je podpálený ventil na obrázku. K takémuto stavu môže dôjsť v takom prípade, kedy motor dlhodobo pracuje s nesprávne dávkovaným palivom.

Stojí Vám to za to ?

Vaše vstrekovače si môžte veľmi efektívne ochrániť pred trvalým poškodením aj pomocou tohto prípravku, ktorý ich veľlmi efektívne vyčistí a vráti im pôvodné vlastnosti. Chcete dôkaz ? Prečítajte si referencie našich spokojných zákazníkov, ktorí dali na naše rady a prípravok aplikovali s veľmi dobrými výsledkami.
Ak neviete, ako ho použiť kontaktujte nás, radi Vám poradíme

Máme to vyskúšané !

 

 .

Hľadať

No Internet Connection