Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Mám LPG - čo ďalej?

Dôležitá informácia

Mám LPG - čo ďalej?

Tu nájdete základné informácie o tom, ako sa o Vaše LPG zariadenie postarať tak, aby fungovalo v duchu nášho hesla Spoľahlivo a bezpečne.

Poďme teda na to...
Čo je základným predpokladom správneho fungovania LPG zariadenia ?
Pravidelný servis.

U nás Vám ponúkame:

 • servis LPG všetkých na Slovensku podporovaných značiek LPG zariadení (splynovačov)
  Naše skúsenosti a odporúčania výrobcov LPG zariadenia hovoria, že každé auto potrebuje pravidelnú údržbu. Optimálny interval je aspoň 1x ročne, prípadne každých max 30.000 km.
  Pokiaľ sa jedná len o preventívnu kontrolu netrvá dlho a stojí doslova pár drobných v porovnaní s tým, keď servis zanedbáte a riešite až následky zanedbanej údržby.
  Určite to poznáte. Pokiaľ nechodíte k zubárovi na preventívky ale až keď je zle častokrát to končí trhaním zubu. Áno, aj my vieme LPG zariadenie zdemontovať. To však robíme veľmi, veľmi neradi. Radšej zariadenia opravujeme ako demontujeme. Demontáž je to posledné, čo pre Vás môžeme urobiť...

  !!!  Dôležitá informácia pre majiteľov prémiových splynovačov značky Vialle-kliknite sem
 • výmena LPG nádrží
  Každá LPG nádrž má životnosť stanovenú jej výrobcom. Tá je 10 rokov od dátumu výroby. Po tomto termíne je nutná výmena. Vozidlo s prepadnutou životnosťou LPG nádrže neprejde cez STK a EK.
  S výmenou Vám vieme pomôcť. Na túto tému máme spracovaný samostatný článok (klikni).

 • nastavenie LPG zariadenia, výmenu opotrebených komponentov a zopár iných drobných servisných úkonov.
  Správna funkcia LPG zariadenia je dôležitá najmä kvôli zachovaniu životnosti Lambda-sondy (sond) a katalyzátora. Ako iste všetci viete nefunkčný emisný systém motora Vám už dnes na Emisnej kontrole len tak ľahko neodpustia.

  Pokiaľ sa chcete vyhnúť kupovaniu drahého katalyzátora je priam nutné zabezpečiť správne nastavenie splynovača.
  My na požiadanie zistíme, či Váš motor pracuje správne na obidve palivá (odporúčaný interval aspoň 1x ročne), a či všetko funguje tak, ako má.
  Oboznámime Vás s odporúčanými servisnými úkonmi od výrobcu LPG zariadenia ktoré je odporúčané vykonať a v prípade záujmu skontrolujeme všetko, čo je potrebné.
  Výsledkom bude buď zoznam potrebných úkonov na prípadnú opravu, v prípade Vášho záujmu tieto môžme rovno vykonať.
  Analyzátorom výfukových plynov (pravidelne kalibrovaným, 2x ročne) zmeriame emisie a povieme Vám, či auto spľňa hodnoty, ktoré kontrolujú na emisnej kontrole.
  A ako sa na emisnú kontrolu pripraviť ? Čitajte tu

 • poradenstvo v oblasti LPG
  Naši zákazníci už vedia, že Vám kedykoľvek poradíme a poskytneme akékoľvek informácie (nielen) o Vašom LPG zariadení. Samozrejme zdarma.
  Snažíme sa, aby vždy platilo:

  Nám totiž veľmi záleží na tom, aby ste boli so svojim autom spokojný a nemuseli "lietať" po servisoch častejšie, než je naozaj nevyhnutné.
  Pokiaľ máte prestavbu na LPG vykonanú u nás, tak všetky potrebné informácie a rady ste dostali pri preberaní vozidla. Pokiaľ ste auto s LPG kúpili a ste v tejto oblasti "nováčik" neváhajte, zodvihnite telefón a volajte. Sme tu pre Vás
  Na naše bezplatné telefónne číslo poradenskej linky 0800221777 sa dovoláte v pracovnej dobe.
  Mimo pracovnej doby volajte 0905508265. V pracovných dňoch od 16:00-20:00, víkendy od 10:00-19:00. Pokiaľ z nejakého dôvodu nezodvihneme URČITE Vám zavoláme späť ihneď, ako to bude možné.
   
 • férový prístup, priaznivé ceny
  Keď niesme charita a tiež chceme (ako každý) prežiť nevieme servisné služby poskytovať zdarma. (Poradenstvo áno). 
  Za Vašu dôveru (a peniažky) Vám však garantujeme istotu toho, že sa Vám nikdy neobrátime chrbtom a budeme Vám nápomocní v akejkoľvek situácii.
  Vykonaním prestavby Vášho auta (alebo servisu) preberáme na seba nielen zákonný, ale aj morálny záväzok, že si za svojou prácou stojíme.

  Dôkazom toho je aj skutočnosť, ze na prevedenie montáže LPG zariadenia je u nás záruka NEOBMEDZENÁ.

Pokiaľ ste si zakúpili auto už prestavané na LPG a je to Vaše prvé auto na LPG a hľadáte základné informácie kliknite sem.
Tu nájdete odpovede na Vaše najčastejšie otázky.

Máme skladom všetky potrebné zásoby náhradných dielov na takmer všetky u nás používané LPG zariadenia ako aj náhradné diely na benzínovú časť na najčastejšie sa vyskytujúce servisné úkony.

V prípade akýchkoľvek otázok nás pokojne kontaktujte - poradíme, poslúžime.

Dôležitou spätnou väzbou od Vás, našich zákazníkov je referencia. Pomáha nám neustále napredovať a zlepšovať sa.
Pozrieť, prípadne pridať Vašu skúsenosť s našimi službami môžte tu.
Na Vašom názore, a hlavne skúsenosti s LPG nám záleží a pomôže nám aby sme mohli byť stále lepší.

Ponúkame starostlivosť o zákazníkov aj formou ponuky užitočných doplnkov:

ochrana a prečistenie palivovej sústavy (benzínovej aj plynovej)

 

Protec LPG Clean and Protect - čistenie a ochrana LPG systému

 

Vlastnosti: 

Vysokovýkonný produkt je špeciálne vyvinutý pre automobily poháňané skvapalneným plynom (LPG). Produkt podstatne redukuje oder a opotrebovanie, zaisťuje optimálnu ochranu pred 'klepaním ventilov' a absorbuje škodlivú vlhkosť a tým chráni celý systém pred koróziou. Produkt spoľahlivo predchádza formovaniu spalín a chráni skvapalnený plyn pred okysličovaním, ktoré je spôsobené starnutím plynu.

Oblasť použitia: Všetky agregáty poháňané LPG sytémom.
Aplikácia: IBA PRE PROFESIONÁLNE POUŽITIE! Aplikujte do plynovej nádrže vozidiel s LPG pohonom pred natankovaním pomocou prídavného adaptéra. Prosím postupujte nasledovne: keď je plynová nádrž takmer prázdna, naskrutkujte adaptér do plniaceho otvoru. K adaptéru pripojte produkt a otočte ho hore nohami. Spustite proces na 35 - 40 sekúnd pokiaľ nebude nádoba úplne prázdna. Následne odskrutkujte adaptér a doplňte nádrž palivom.
Opakovací cyklus: Každých 10.000 km alebo 3-4x do roka.
Obsah: 120 ml
Postačuje na: 50 l LPG


 

BG 208 44K Fuel System Cleaner

 BG 208 44K

Vlastnosti:

Produkt špeciálne vyvinutý pre benzínové systémy. Spoľahlivo odstráni aj tie najmenšie čiastočky živice a znečistenia v palivovom systéme. Taktiež veľmi efektívne odstraňuje karbónové usadeniny zo sacieho potrubia (pri motoroch MPi), spaľovacieho priestoru a najmä Lambda-sondy a katalyzátora. Vynikajúci produkt na výrazné zlepšenie studených štartov a chodu motora za studena. Vysoko aktívne mazacie zložky garantujú ochranu ventilov pred oderom, trením a koróziou. Produkt optimalizuje spaľovanie a emisie a predlžuje životnosť motora. Pravidelné používanie zabezpečuje dlhotrvajúcu stabilitu paliva. Veľmi účinná pomoc pri problémoch s emisnou kontrolou. Produkt, ktorý naozaj funguje si môžete zakúpiť tu (klini).

Oblasť použitia: Všetky benzínové agregáty.
Aplikácia: Pridávajte pravidelne každé 3-4 mesiace alebo každých 15.000 km do palivovej (benzínovej) nádrže pred tankovaním.
Opakovací cyklus: Každých 15.000 km alebo 2-3x do roka.
Obsah: 375 ml  
Postačuje na: max 75 l paliva


 

Prins Injector Care

 

Vlastnosti :

InjectorCare systém od Prinsu je čistiaca kvapalina špeciálne vyvinutá na čistenie benzínových
vstrekovačov a vstrekovačov priameho vstrekovania. Prins odporúča používať túto prísadu pre udržiavanie
oboch systémov alternatívneho paliva aj pôvodného palivového systému v optimálnej kondícií a pre dosiahnutie čo najdlhšej životnosti. InjectorCare odstraňuje nánosy a zvyšky oleja, ktoré ostávajú v pôvodom palivovom systéme a systéme LPG / CNG a sú väčšinou spôsobené nízkou kvalitou paliva.
Výhody :
Efektívne čistí LPG a CNG vstrekovače a palivové systémy.
Čistí  vstrekovače a zabraňuje zanášaniu motorov s priamym vstrekovaním.
Zabraňuje vysokým cenám za opravy.
Vysoká účinnosť.
Neopotrebováva sedlá benzínových vstrekovačov.
Rýchly a jednoduchý servis.
Testovaný a schválený pre všetky Prins aplikácie pre ľahkú prevádzku.

Opakovací cyklus:
Každých 10.000 km alebo 3-4x do roka.

Celý sortiment chémie na pomoc Vášmu motoru nájdete v našom e-shop-e (klikni)Hľadať

No Internet Connection