O spoločnosti | Montáž LPG zariadení do osobných motorových vozidiel

Najprv niečo z histórie:

Na samom začiatku som bol úplne obyčajný mladý automechanik, ktorý pracoval v autoservise, z ktorého sa zakrátko stal značkový. Náplňou mojej práce boli najmä opravy motorov, autoelektriky a neskôr k tomu pribudli emisné kontroly. Ako rôčky bežali zbieral som skúsenosti. Postupne som sa zdokonaľoval, učil, školil. Opravy stále zložitejších áut boli zdrojom skúseností, ktoré sú vždy to najcennejšie,ččlovek má.

Jedného dňa (písal sa rok 1998) som bol vyslaný na školenie technika LPG. Dodnes si ten deň pamätám, vtedy som tým nápadom veľmi nadšený nebol.

Po 3-dňovom školení a "zasvätení" do tématiky LPG som ale zmenil názor. Už cestou odtiaľ som si v hlave niesol plány na prestavbu môjho vlastného auta Mitsubishi Galant 2,4 pretožúčastníci školenia mi logickými argumentami z praxe vyvrátili všetky mýty o LPG, s ktorými sa v hlavách ľudí stretávam dodnes. Hneď v najbližší víkend som ho na LPG aj prerobil.

Z dvoch dôvodov.

-ekonomického. Jazda z(skoro)polovicu je uvoľňujúca a prináša ozajstnú radosť. Jednoducho som sa s vtedajšou priateľkou, dnes manželkou vozil kam sa nám zachcelo a stálo nás to menej peňazí. (Mimochodom, viete že jazda na LPG je lacnejšia ako na naftu ?)

-ekologického. Auto ktoré jazdí na plyn je oveľšetrnejšie k životnému prostrediu čo mne, ako členovi rodiny kde väčšina "starších" pracovala v lesníctve prinášalo radosť,že aspoň takto prispejem k ochrane ovzdušia.

U vtedajšieho zamestnávateľa som aj spolu s kolegami prestaval niekoľko desiatok áut na LPG (zvä蚊kodovky) čím som sa naozaj presvedčil,že LPG je dobrá vec.

Dá sa teda povedať, že už od r.1991 sa vo Zvolene venujem bežnej autoservisnej činnosti  a od r.1998 montáži LPG do osobných motorových vozidiel.

Ako rôčky plynuli postupne som sa začal zaujímať o podnikanie a zakrátko som sa spolu s vtedajším spoločníkom postavil na vlastné "nohy".

 

A vtedy sa začala písať história mojej spoločnosti.

____________________________________________

Na začiatku, v roku 2000 sme pôsobili pod názvom SACON s.r.o.

Skromné priestory nám však (snáď aj vďaka Vám, našim verným klientom) postupne začali byť tesné. Neskôr, v rámci rozdelenia kompetencií sme sa rozdelili na dve nezávislé spoločnosti (spoločnosť SACON s.r.o. sa s oddeleným vedením venovala nákupu a predaju vozidiel), našim záujmom naďalej ostala montáž a servis LPG a autoservisná činnosť. Preto sme sa oddelili a LPG zastrešili zdedeným názvom PST-Professional Servising Technology s.r.o.

 

V rámci ďaľšej potreby rozširovania priestorov v r.2012 sa firma presťahovala na súčasnú adresu Hronská 5 Zvolen. Pri príležitosti zápisu zmien v obchodnom registri sme sa na valnom zhromaždení v rámci zjednotenia a najmä sprehľadnenia prezentácie spoločnosti smerom k verejnosti uzniesli aj na zmene názvu na Hatiar, s.r.o.  Všetky zmeny boli legitímne, bez "vedľajších" úmyslov, identifikátory firmy ostali nezmenené.

 

Začiatky boli primerané v tej dobe platnej legislatíve. Od podmienok na udelenie oprávnenia na montáž LPG, Osvedčenia technika montáže LPG cez diametrálne odlišný vozový park, značky a typy LPG zariadení až po úkony spojené so zápisom LPG do TP vozidla. V časoch našich začiatkoch nebolo možné montovať LPG zariadenie ako dnes bežnú "Retrofitnú", prípadne "Jednotlivú prestavbu". Tento významný posun vpred k dnes platnej legislatíve je výsledkom rokovaní zástupcov výrobcov, niektorých montážnych pracovísk s pracovníkmi Ministerstva dopravy v súčinnosti s poverenou technickou službou montáží LPG/CNG zariadení (vykonáva firma IGAS s.r.o.), ktorá vznikla a začala vykonávať svoju činnosť v r. 2006. Všetky zainteresované strany nám (Vám) značnou mierou vyšlo v ústrety a v dnešnej dobe je montáž LPG možná prakticky do ľubovoľného benzínového, zakrátko aj dieselového motora. Aj vďaka tejto skutočnosti môžme dnes ponúkať a realizovať prestavby v teoreticky neobmedzenom rozsahu.

Dnes poskytujeme záručný a pozáručný servis splynovačov mnohých značiek. Neodmietneme pomoc pri oprave všetkých na Slovensku podporovaných značiek plynových zariadení. Veľmi často opravujeme aj splynovače namontované v zahraničí s ktorými Vás v iných LPG servisoch nevybavia. Sklad náhradných dielov (nielen) na LPG nám umožňuje odservisovať Vaše auto vo veľmi krátkom čase.

Našim cieľom nieje predať Vám konkrétnu značku splynovača, práve naopak. Poradíme Vám pri výbere tej najlepšej alternatívy pre Vaše auto. Ako po technickej, tak aj tej ekonomickej stránke. Jednoducho Vám pomôžeme zorientovať sa na trhu s LPG zariadeniami, vyzdvihnúť dobré a taktiež upozorniť na tie tienisté stránky jazdy na plyn.

Našim hlavným cieľom je Vaša spokojnosť s LPG. Tomu prispôsobujeme všetky etapy realizácie. Od počiatočnej komunikácie, cez cenotvorbu, montáž, servis až po odovzdanie vozidla vrátane potrebnej dokumentácie k zápisu LPG do technického preukazu vozidla.

V prípade záujmu o prestavbu sa na nás môžete s dôverou obrátiť, sme pripravení zodpovedať všetky otázky nielen o LPG a CNG.

 Pokiaľ uvažujete o znížení nákladov na PHM stačí, ak nám pošlete na našu mailovú adresu popis Vášho vozidla a my Vám v čo najkratšom možnom čase vypracujeme ponuku, ktorá Vám pomôže zorientovať sa na trhu.

( Dôležité: Do popisu potrebujeme poznať značku a obchodný názov vozidla, identifikačné číslo motora, 13-ty riadok veľkého technického preukazu a výkon motora v kW. Len toľko stačí, aby ste sa dozvedeli o možnostiach prestavby toho Vášho "tátoša" na LPG.)

Nakoniec zistíte, že prestavbou na LPG ušetríte eurá, za ktoré si môžete dopriať krajšiu dovolenku, urobiť opravu/úpravu Vášho bývania či iné, finančne náročnejšie projekty. Garantujeme Vám, že to funguje.

Vo chvílí prestavby náš vzťah nekončí, ale vlastne iba začína...    

________________________________________________

Na základe týchto skúseností a dnešných kapacitných možností dnes montujeme a servisujeme všetky na Slovensku podporované značky plynových zariadení LPG a CNG. Môžme konštatovať, že patríme medzi najväčšie pracoviská montáže LPG a CNG zariadení v rámci SR.

 

Našou najvyššou prioritou je neustále zvyšovanie kvality nami poskytovaných služieb. Počnúc použitím najnovších certifikovaných LPG/CNG komponentov od autorizovaných dovozcov, pravidelnými školeniami personálu, aktualizáciou diagnostických nástrojov spolu s aktuálnou technickou podporou zo strany dodávateľov i priamo výrobcov u nás máte istotu, že ste svoje vozidlo zverili do správnych rúk.

 

Garantujeme férový prístup, bezpečnosť a spoľahlivosť.