Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Návratnosť investície do LPG

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Rastúce ceny pohonných hmôt nedávajú nám, vodičom v noci spať. Ceny benzínu sú na historických maximách a ich pokles je v nedohľadne. Oplatí sa investovať do LPG ?

Náklady na jazdenie sa vyšplhali tak neuveriteľne vysoko, ešte nikdy neboli. Ceny benzínu sú na historických maximách pričom predpoklad, že budú klesať je minimálny. Z tohto dôvodu mnohí z nás hľadajú riešenia, ktoré ušetria náklady na palivo. 

Jedným z riešení ako znížiť obrovské výdavky na palivo je montáž LPG zariadenia. Autoplyn nieje len ekonomické, ale aj ekologické palivo, ktoré do ovzdušia uvoľňuje podstatne menej škodlivých látok ako benzín. Inštalácia LPG do auta má teda mnoho výhod. Často však vznikajú pochybnosti o rentabilite inštalácie vo vzťahu k prevádzke auta. Pri akých kilometroch sa prestavba na LPG oplatí? Na túto otázku odpovedáme nižšie.

Počet najazdených kilometrov a návratnosť inštalácie LPG

Inštalácia LPG je výhodná najmä pri vysokom nájazde kilometrov. Záver je teda jednoduchý. Čím viac budete jazdiť, tým viac ušetríte. Toto riešenie sa vám oplatí najmä vtedy, keď často cestujete na veľké vzdialenosti. Rýchlu návratnosť dosiahnete aj pri inštalácii LPG zariadení do veľkých vozidiel s vysokou spotrebou paliva.

Napriek tomu, že z hľadiska množstva spotrebovaného paliva je spotreba LPG trochu vyššia ako benzínu, konečné prevádzkové náklady sú takmer dvojnásobne nižšie. Prvé výhody plynúce z inštalácie LPG do auta si všimnete veľmi rýchlo, prakticky ihneď. Pri súčasných cenách benzínu sa náklady na inštaláciu môžu vrátiť po 8 mesiacoch za predpokladu, že priemerný mesačný nájazd auta bude 2500 km.


Znamená to, že montáž LPG nie je rentabilná pri malom nájazde kilometrov? Nie celkom. Aj keď používate auto menej často alebo prekonávate kratšie vzdialenosti, budete z toho ťažiť. A hoci ušetrená suma bude vtedy nižšia, v porovnaní so spotrebou benzínu či nafty aj tak miniete menej za palivo. Inštalácia LPG zariadení prináša úspory aj pri mesačnom nájazde nepresahujúcom 2 000 km . V tomto prípade sa náklady na inštaláciu inštalácie vrátia trochu neskôr. Ale vrátia.

Je však potrebné pripomenúť, že skutočné úspory budú zabezpečené iba správnym výberom LPG zariadenia a kvalitnou montážou.

Uvažujete nad prestavbou?
Nezáväznú ponuku Vám vypracujeme ak nám napíšete základné udaje o Vašom aute - klikni 

Ak máte akúkoľvek otázku napíšte nám na náš Facebook-klikni

 

..

 

Hľadať

No Internet Connection