Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen
Samsung-skúsenosti so servisom

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Ahojte priatelia.

Ak ste sa ocitli na tejto stránke je veľmi pravdepodobné, že máte nejakým spôsobom záujem o mobilné telefóny, možno práve o značku Samsung.

Tu by som Vám chcel vyrozprávať jeden veľmi zaujímavý príbeh, ktorý by sa dal nazvať ajO čo ide ? Je to trošku dlhší príbeh a má veľmi zaujímavý priebeh.
Ak Vás úvod zaujal tak teda čítajte ďalej...

Medzi moje záľuby patria (okrem iných) aj mobilné telefóny a ich technológie.

Pomáhajú nám v mnohých smeroch.
Od primárnej úlohy, spojenia s inými ľuďmi formou telefonovania, SMS-kovania a mailovej komunikácie, vo voľných chvíľach nás vedia zabaviť a v neposlednom rade s nimi máme možnosť archivovať si každodenné zážitky tvorbu prekrásnych fotografií ako spomienok na okamihy a veci, ktoré sa už nikdy nemusia opakovať.

V neposlednom rade sú dnešné mobilné telefóny pre mnohých z nás aj veľmi efektívnym a výkonným pomocníkom aj v pracovnom živote.

A keďže ja potrebujem byť v dnešnom rýchlom svete mobilných komunikácii pri svojom podnikaní operatívny a svojim zákazníkom chcem poskytovať služby na najvyššej možnej úrovni, ale zároveň nechcem byť "priviazaný" o kancelársku stoličku zaobstaral som si "manažérsky" telefón Samsung Galaxy Note 10+
Je to výborný pomocník, s ktorým viem pracovať aj mimo kanceláriu. Je to naozajstný superpočítač vo vrecku so všetkým, čo k tomu patrí. Jedným slovom kancelária vo vrecku.

Telefóny radu Note ako majú už veľa rokov ako jediné, (opravte ma ak sa mýlim) aj vynikajúci doplnok, "vychytávku" pero S-Pen. Je to bezpochyby super-vecička. Kto ho pozná vie, že je to pomôcka na nezaplatenie. Vie to každý, kto s ním má skúsenosť.
Neskutočná vychytávka na ktorú keď si zvyknete viac bez nej nechcete byť.  Ani jeden deň...

S týmto telefónom a hlavne perom S-Pen (to je zároveň "hlavný hrdina" tohto môjho článku) pracujem denno-denne, publikujem s ním aj všetky fotografie z mojej praxe ktoré Vám ponúkam na svojom Facebookovom profile ako aj našej galérii prác.

A keďže žijeme zvláštnu dobu, v ktorej je podľa zákona o GDPR aj zverejnenie ŠPZ-ky auta pomaly trestný čin pomocou pera S-Pen viem za pár sekúnd veľmi pekne a precízne vymazať ŠPZ-ku z ktorejkoľvek fotky doslova za pár sekúnd.
Práca s takýmto vynikajúcim telefónom je pre kategóriu ľudí, ako som ja doslova zábavou.
Odkedy mám telefón Samsung Galaxy Note 10+ je pre mňa publikovanie našich prác doslova zábavou a už nepotrebujem k práci fotoaparát a počítač. Bohate si vystačím len s telefónom, čím veľmi výrazne šetrím čas bez straty kvality publikovaného obsahu.

No povedzte, čo môže byť lepšie než to, keď Vás práca baví ? :-)

Ako to však už v živote chodí, žiadna radosť netrvá večne. Ani moja netrvala.

Jedného krásneho slnečného dňa (12.8.2020) sa pero S-Pen rozhodlo prestať pracovať. Nefungovalo.
"Čo to ???" - vravím si. Veď ešte nieje staré, ešte je aj v záruke.
Keď sa rozhodlo pokračovť v štrajku aj na druhý deň (13.8.2020) prišiel čas spýtať sa v predajni, či mi vedia pomôcť.
Zašiel som do najbližšieho predajného miesta s ktorým mám veľmi dobré skúsenosti a nesklamali. Veľmi ústretovo a trpezlivo sa mi predavač venoval a spoločne sme sa snažili prísť na príčinu problému.
Keď sa nám to ani po opakovaných pokusoch s mojim pôvodným perom nepodarilo predavač veľmi ochotne vytiahol pero zo svojho telefónu a skúsili sme to s ním.
Jeho pero si s mojím telefónom "potykalo" na prvý pokus a všetko fungovalo ako predtým. Na základe toho sme sa zhodli, že príčina je jednoznačne v pere, o čom sme si našu teóriu potvrdili aj otvorením krabičky s úplne novým perom z vitrínky s novými originálnymi doplnkami Samsung. To sa takisto pripojilo k telefónu na prvý pokus a to pero som si hneď aj kúpil.

K starému, evidentne pokazenému peru sme spísali riadny reklamačný protokol a ja som s príjemným pocitom, že mi (nové) pero opäť funguje a o to staré sa postará autorizovaný servis odišiel spokojne domov.

Dni pomaly plynuli, pekné fotografie editované novým perom v mojich galériách pribúdali a na reklamáciu som skoro zabudol. Až som si v mailovej schránke našiel mail z (na Slovensku jediného) autorizovaného servisu ESC SK, s.r.o, ktorý ma tak trošku zaskočil. K reklamácii mám vraj dodať (poslať) aj samotný telefón. Kvôli nejakej diagnostike...

Ten, kto už niekedy reklamoval telefón vie, že pred odovzdaním do servisu je nutné ho kompletne vymazať (uviesť do továrenského nastavenia). Ak to neurobíte urobia Vám to oni. V praxi to znamená, že prídete o všetky užívateľské nastavenia. Všetky mailové kontá, komunikácie v nich a mnoho iných nastavení, ktoré si každý na svojom telefóne "vyladí" k svojej spokojnosti. Dostať telefón späť do stavu pred vymazaním je práca na viac dní.

Aj z tohto dôvodu som telefón odmietol poslať. To radšej oželiem cenu nového pera, ktoré som si kúpil. Tu to ale nekončí...

Ak nedodám telefón som povinný uhradiť servisné náklady, vyše 70.-€.     Dobre čítate, 70.-€ pričom nové pero kúpite v značkovej predajni za 29,90.-€

Po neúspešnom ohradení sa z mojej strany, že telefón bol odskúšaný na predajni som sa oficiálne sťažoval na postup opravy najprv telefonicky, na telefonickej podpore Samsung kde ma odkázali na mailovú komunikáciu s oddelením, ktoré má na starosti komunikáciu so zákazníkom v takýchto prípadoch.

Čo myslíte, ako to dopadlo ?

O tom zas o pár dní...

 

Hľadať

No Internet Connection