Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Do akého motora sa oplatí tankovať prémiový benzín ?

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Oplatí sa prémiový benzín do bežného auta ? Ak je auto navrhnuté na spaľovanie benzínu s 95 oktánmi, občasné natankovanie prémiového paliva mu rozhodne neuškodí. Či mu pomôže? Čitaj ďalej...

Môže pomôcť palivovej sústave, prípadne vstrekovačom, resp. iným častiam, ktoré očistí od usadenín -klikni
Prémiový BENZÍN EVO 100 PLUS je určený pre motory s vyšším výkonom a rovno ho predpisuje výrobca. Nižšie oktánové číslo by mohlo spôsobiť neželané detonácie, s ktorými sa elektronika motora nevie vysporiadať. V súčasnosti už aj niektoré maloobjemové preplňované motory, ktoré majú vyšší kompresný pomer, majú požiadavku na použitie automobilového benzínu s oktánovým číslom vyšším ako 95. Ak máte motor, ktorý je hnaný do extrémov (napríklad čoraz viac populárnejšie automobily triedy hothatch), určite na palive nešetrite, a doprajte mu čo si zaslúži a pýta. Odmení vás lepším priebehom výkonu a v niektorých prípadoch aj menšou spotrebou.


Komu odporúčame Benzín EVO 100 Plus ?

* Tým, ktorým záleží na svojom aute,
* Tým, ktorí očakávajú spoľahlivosť a vysoký výkon
* Tým, ktorí chcú chrániť časti svojho auta už pri tankovaní
* Tým, ktorí majú benzínové auto konštruované výlučne na palivo N98 a viac,
* Tým, ktorým záleží na životnom prostredí.

Zdroj: Slovnaft


Pod čiarou:
Rada pre LPG-čkárov.

-Nejazdite s plnou nádržou benzínu pokiaľ to nieje nevyhnutné (napr. ďaleké cesty na dovolenku a pod...).     -Tankujte také množstvo benzínu, aby ste ho minuli nie neskôr ako za 3 mesiace a následne dotankovali čerstvým benzínom. Zabránite degradácii benzínu v nádrži (-klikni) a v tom horšom prípade poškodeniu benzínovej sústavy (-klikni) Vášho vozidla.

Diskusia na túto tému našom Facebooku-klikni

.

Hľadať

No Internet Connection