Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Vynikajúca správa!!! Hyundai a Kia sa vracia späť k dobrým motorom!

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Máme pre Vás viac než skvelú správu !!! Značky Hyundai a Kia predstavili úplne zbrusu nové motory! Jedná sa o overené a spoľahlivé koncepty ktoré zdokonalili a prispôsobili novým emisným limitom. Ako ? Veľmi jednoducho.

Horúcu novinku predstavil koncern v týchto dňoch a ponúka tak svojim zákazníkom to, čím sú tieto značky už mnoho rokov známe. Spoľahlivé motory s technológiou overeného vstrekovania paliva do sacieho potrubia, tzv. "nepriamovstrekové" motory ktoré všetci poznáme pod obľúbeným označením "MPi". Je to návrat k rokmi overenej, starej-dobrej kvalite a akýsi krok von zo začarovaného kruhu "moderných", downsizingových motorov s priamym vstrekovaním paliva priamo do spaľovacieho priestoru. Špecifické problémy, ktoré so sebou technológia priameho vstrekovania sú už všetkým známe, nemá zmysel sa im venovať. Tento druh dopravy paliva do motora prax ukázala ako nie celkom najlepšiu cestu. Problémy s ich karbonizáciou sú asi najznámejším neduhom, na ktoré GDi-čka trpia, avšak ani zďaleka nie jediným. Okrem toho, prestavba priamovstrekového motora je vždy drahšia, v niektorých prípadoch závratne a dokonca pri niektorych motoroch dodnes nemožná.

Táto správa je preto vynikajúca nielen kvôli odstráneniu technickej nedokonalosti "priamovstrekov" a nevhodnému spôsobu dopravy paliva do spaľovacieho priestoru motora, ale pre nás, zanietených LPG-čkárov je to viac než dobrá správa z jedného prostého dôvodu.

 (lacnejšia) v porovnaní s priamovstrekovými motormi. A to celkom podstatne...

Často nás kontaktujú mnohí z Vás, ktorí uvažujete nad kúpou úplne nového auta a pýtate sa nás, aké auto s akým motorom kúpiť tak, aby bola možná jeho prestavba na LPG za "prijateľných" podmienok.

Od dnešného dňa teda máme možnosť povedať Vám, že v tejto kategórii vozidiel sú práve značky Hyundai a Kia tými najhorúcejšími kandidátmi.

Podarilo sa nám zistiť, že v ponuke sú tri nepriamovstrekové motorizácie:

  • 1,0 DPi, 49 kW
  • 1,2 DPi, 62 kW
  • 1,5 DPi, 81 kW

V predaji sú v modeloch Hyundai i20 a i30, značka Kia ponúka tieto motory v modeloch Picanto, Rio a Stonic

Náš šiesty zmysel nám našepkáva, že sa z nich poľahky môžu stať obľúbené, a veľmi dobre predávané modely.

Škoda, že si problematiku priamovstrekovych motorov nechcú uvedomiť aj iné značky. Snáď sa pridajú.

V prípade záujmu o prestavbu (nielen) týchto vozidiel stačí, ak vyplníte tento formulár a odošlete nám ho.
My Vám radi vypracujeme ponuku presne "na mieru" auta Vašich snov...
Alebo nám jednoducho zavolajte, kontakty nájdete tu

 

Hľadať

No Internet Connection