Montáž a servis LPG a CNG zariadení Zvolen

Blog

Aké autá si majitelia nechávajú najdlhšie? TOP 10 obľúbených áut majiteľov

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Spoločnosť iSeeCars zameraná na výskum automobilov analyzovala viac ako 660 000 automobilov z modelových rokov 1981 - 2005 predaných v roku 2020, aby určila, aké autá si u seba majitelia ponechajú poriadne dlho.

TOP 10 obľúbených áut majiteľov, ktoré si pôvodní majitelia nechávajú najmenej 15 rokov, sú podľa novej štúdie serveru iSeeCars výhradne japonské autá a prevažne Toyoty. 

„Japonské vozidlá, najmä Toyota a Honda, sú známe svojou spoľahlivosťou a trvanlivosťou a priťahujú praktických spotrebiteľov, ktorí požadujú vozidlá, ktoré sa dajú na ceste udržať čo najdlhšie,“ uviedol výkonný analytik iSeeCars Karl Brauer. „Vodiči sa skôr držia automobilov, o ktorých vedia, že sa na ne môžu spoľahnúť, a nevyžadujú náročnú údržbu.“

Aké autá si teda majitelia nechávajú najdlhšie?

Najdlhšie udržovaným automobilom je Toyota Prius, ktorého pôvodných majiteľov si ponecháva 13,7 percenta automobilov starších ako 15 rokov. Priemer všetkých vozidiel je 6,1 percenta. 
Top 10 majiteľov vozidiel, ktoré si majitelia ponechali dlhšie ako 15 rokov:

 

1 Toyota Prius 13,70%
2 Toyota Highlander 12,40%
3 Toyota Tacoma 11,60%
4 Toyota Sienna 11,50%
5 Toyota Tundra 11,30%
6 Honda CR-V 10,70%
7 Honda Pilot 10,40%
8 Subaru Forester 9,80%
9 Toyota 4Runner 9,40%
10 Toyota Sequoia 9,10%

 

Na prvom mieste je hybridná Toyota Prius, ktorú si najmenej 15 rokov drží 2,2-krát viac majiteľov ako priemerné vozidlo. „Majitelia modelu Prius, ktorí udržujú svoje vozidlá na ceste najmenej 15 rokov, sú prvými, ktorí si osvojili technológiu hybridných vozidiel, a títo ekologicky založení zákazníci si pravdepodobne budú chcieť ponechať svoje vozidlá čo najdlhšie,“ uviedol Brauer. „Ceny tiež priťahujú praktických vodičov vďaka ich spotrebe paliva a nízkym nákladom na vlastníctvo. Dlhodobé vlastníctvo vozidla pomáha vodičom maximalizovať ich úsporu paliva.“

Na zozname sú tri SUV Toyota, vrátane druhého stredne veľkého SUV Highlander, deviateho 4Runner a desiateho Sequoia. „Toyota Highlander patrí k spoľahlivým vozidlám a patrí medzi najpriestrannejšie, vďaka čomu je obľúbenou voľbou pre praktické rodinné vozidlo,“ uviedol Brauer. „Stredná veľkosť 4Runner a Sequoia v plnej veľkosti sú nákladné vozidlá typu SUV, ktoré sú známe svojou odolnosťou.“ Na zozname sú aj dva pick-upy: tretí Tacoma a piaty Tundra. „Nákladné vozidlá Toyota sú známe svojou nezničiteľnosťou a ich majitelia ich pravdepodobne vymieňajú menej často, pretože naďalej fungujú ako nákladné autá,“ uviedol Brauer.

Aké automobilové značky si ľudia nechávajú najdlhšie?

Spoločnosť iSeeCars tiež analyzovala údaje a určila značky, ktoré si ľudia nechávajú najdlhšie.
10 najlepších vlastníkov značiek si uchováva 15 alebo viac rokov:

 

1 Toyota 9,80%
2 Honda 8,10%
3 Subaru 8%
4 Acura 7,90%
5 Mazda 6,30%
6 Mitsubishi 5,50%
7 Hyundai 5,50%
8 Chrysler 5,50%
9 Nissan 5,30%
10 Lexus 5,20%

 

Ako sa odzrkadľuje na prieskume, japonské značky si ľudia držia najdlhšie. Medzi tri najlepšie značky patria Toyota, Honda a Subaru, ktoré sú jedinými značkami, ktoré mali modely na celkovom zozname. Zoznam uzatvára štvrtá Acura a piata Mazda.

Zdroj: theautochannel.com

Diskusiu na túto tému nájdete na našom Facebooku-klikni

 

.

Hľadať

No Internet Connection