Zima sa nezadržateľne blíži. Je Vaše auto a LPG zariadenie na ňu pripravené ? | www.hatiar.eu - Montáž LPG zariadení do osobných motorových vozidiel.

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

S príchodom chladného počasia je rozumné počítať s prípravou vozidla na zimnú sezónu. Čo sa týka bežných úkonov, tie zrejme bežný motorista pozná.

Ako pripraviť Vaše LPG zariadenie na chladné mesiace? Tu je zopár rád.

- odporúčame preventívnu výmenu filtrov. Pokiaľ sú zanesené, usadeniny v nich v chlade stuhnú a filtre sa stanú ťažšie priepustné. To môže mať za následok nepravidelný chod motora počas jeho náhrevu čo mu samozrejme neprospieva.

- pokiaľ ste si v lete želali znížiť prepínaciu teplotu Vášho LPG zariadenia, na zimu je lepšie ju malinko zvýšiť. Predĺžite si tak životnosť membrán v regulátore tlaku ako aj vstrekovačov LPG.

- kontrola a správne nastavenie výstupného tlaku regulátora je základný predpoklad na správnu prácu zariadenia. Pred príchodom mrazov doporučujeme skontrolovať. Môže mať za následok rozladenie benzínovej riadiacej jednotky a s tým spojené problémy (studený štart, chod motora za studena...)

- určite nezaškodí aplikovať do nádrže LPG (pred tankovaním) čistiaci prostriedok. Okrem vstrekovačov prečistí a ochráni všetky časti zariadenia vrátane samotnej nádrže pred nečistotami a koróziou. Odporúčame aplikovať každých 10-20.000 km. To isté platí aj pre benzínovú sústavu.

- včasná výmena zapaľovacích sviečok zaistí rovnomerné zapaľovanie a horenie zmesi čo predĺži životnosť Lambda-sond a katalyzátora

Vykonaním takejto preventívnej kontroly predídete závažnejším, a často nákladnejším opravám čo akiste ocení aj Vaša peňaženka.

Objednať na kontrolu sa môžte aj tu.